3 výhody, které vám přinese pravidelné studium slovíček

…aneb proč se je vlastně mám učit a proč je dobré to vědět?

Na úvod bych ráda zdůraznila, že slovíčka samozřejmě nejsou vše. K tomu, abyste mohli jakýkoliv cizí jazyk aktivně i pasivně používat, potřebujete mimo jiné zvládnout gramatiku, výslovnost, použití ve větě atd.

ALE!

Pokud si navyknete již od první lekce pravidelně rozšiřovat slovní zásobu, opravdu hodně vám to pomůže.

Tady uvádím jen opravdu ty nejvýznamnější výhody, které jsem zaznamenala během vlastního studia i následné výuky mých studentů.

#1 Slovíčka nezbytně potřebujete k pochopení gramatiky

Na mé lekce doučování velmi často chodili studenti, kteří potřebovali dle svých slov „doučit hlavně gramatiku a vysvětlit to, čemu ve škole vůbec nerozumí“. Brzy se ukázalo, že ve všech případech šlo v první řadě o nedostatek slovíček – pokud nemáte alespoň průměrnou slovní zásobu, dost těžko pochopíte i ty jednodušší gramatické výklady.To jsou totiž z větší části vysvětlovány na příkladových větách.

#2 Ve výuce budete postupovat rychleji

Doporučuji začít se studiem základních slovíček klidně ještě pár týdnů před samotným počátkem výuky (například před začátkem kurzu nebo než se sami pustíte do první lekce). Mít dostatečnou slovní zásobu hned od počátku studia je velmi užitečné – v pokročilejší fázi vás její nedostatek nebude zdržovat. O to rychleji budete postupovat do vyšších úrovní.

#3 Dříve porozumíte reálným textům

K tomu, abyste alespoň zhruba porozuměli jednodušším reálným textům (například článkům na internetu, blogům, filmům) si vystačíte i se základní gramatikou, ale budete potřebovat dostatečnou zásobu slovíček z dané oblasti. Jestli to bude vaření, fotbal, móda nebo technologie, záleží zcela na vás. V tomto okamžiku přichází ta správná motivace a zábava!

canstockphoto8815358

A proč je důležité tyto výhody znát?

Z dlouhodobého hlediska je pro všechny činnosti, které v životě děláte, dobré vědět PROČ je děláte – úzce to souvisí s motivací, která je nezbytná, když chcete v konkrétní činnosti vytrvat a dělat ji nejlépe jak můžete. O tom si více napíšeme v dalším článku.

Přeji Vám spoustu úspěchů při studiu nových slovíček 🙂

Lenka Bělašková
Mou vášní je studium a výuka cizích jazyků a již mnoho let ukazuji svým studentům, že učení nových slovíček může být jednoduché, zábavné a efektivní! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *