Moje cesta na blog aneb proč „5 slovíček denně“?

Už od základní školy bylo pro mě studium cizích jazyků jedním z největších koníčků. Rodiče pro mě vybrali jazykovou školu a tak jsem na konci základky uměla dva jazyky, což před více než 10 lety ještě nebylo úplně běžné.

Na střední škole jsem se domluvila anglicky, německy a italsky. V té době přišla doba prvních internetových stránek a mě fascinovalo, jak se mi díky jazykům otevírají nekonečné informační pokladnice – v 16 letech mě samozřejmě nejvíc zajímaly články o mých oblíbených hercích, ale postupem času jsem začala oceňovat téměř nevyčerpatelné zdroje článků a videí pro jakékoliv téma, které mě napadlo.

Volba vysoké školy byla jasná – šla jsem studovat angličtinu a hned od začátku jsem začala objevovat další skrytá kouzla. Nejvíce mě zaujala teoretická stránka jazyků obecně – už jsem se neučila nazpaměť jen gramatická pravidla, ale zajímalo mě, proč to tak je, jaký to mělo historický vývoj a hlavně, jak se jazyky mezi sebou ovlivňovaly. Dodnes mě baví odhalovat drobné nitky souvislostí, které spojují jednotlivé evropské jazyky.

Po vystudování angličtiny se mi jazyky neomrzely a já jsem se přihlásila na italskou filologii. V té době jsem již měla za sebou několikaměsíční pobyt v Itálii, a proto jsem se domluvila celkem bez problémů. Mě ale zase zajímala ta teorie. Mezitím jsem se rok a půl věnovala v jazykové škole i francouzštině, ale ta mě popravdě moc nezaujala. Naopak se španělštinou to byla láska na první pohled, která mě neopustila dodnes.

logo zaklad cut

„AHA“ moment

Po několika dalších zahraničních pobytech a dokončení studií jsem nastoupila do práce, která s lingvistikou neměla nic společného. Neuběhlo ani půl roku a „akademický“ kontakt s cizími jazyky mi začal chybět, proto jsem začala dávat soukromé lekce angličtiny a italštiny. Ve svých hodinách jsem vždy kladla důraz na komunikaci a svým studentům jsem předávala vlastní zkušenosti použitím jazyka v praxi.

Nápad pro vznik celého projektu „5 slovíček denně“, který zahrnuje tento blog, eBook Učení slovíček jinak – 6 praktických kroků k mimořádné slovní zásobě a online kurz výuky slovíček, přišel v okamžiku, kdy jsem se rozhodla přestěhovat do zahraničí a tím jsem přišla o své studenty a možnost přímé výuky. Z lekcí a z vlastních zkušeností vím, jak zásadní je dostatečná slovní zásoba. A díky tomu, že už se pár let zajímám o nejrůznější internetové nástroje, byl už jen krůček k samotné realizaci celého projektu.

Co tady nenajdete?

Nečekejte žádnou zázračnou univerzální metodu jak se naučit slovíčka bez práce, protože taková neexistuje. Každý z nás je individuální a platí to stejné, co ve všech ostatních oblastech života – to, co perfektně funguje jednomu, může být úplně nesmyslné pro druhého.   

To, co tady najdete, jsou mé osobní tipy, rady, postřehy a zkušenosti, které jsem nasbírala v průběhu svého studia a především výuky jazyků. Vy sami při jejich čtení poznáte, co je vhodné právě pro vás, a co raději přenecháte jiným. Postupně si tak vytvoříte vaši osobní metodu, která bude maximálně efektivní a zábavná.

CV foto

Přeji vám ze srdce spoustu úspěchů v učení jazyků, ať už je to pro vaši zábavu nebo si jejich prostřednictvím plníte své sny.

Lenka Bělašková
Mou vášní je studium a výuka cizích jazyků a již mnoho let ukazuji svým studentům, že učení nových slovíček může být jednoduché, zábavné a efektivní! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  1. Jani napsal:

    Leni, tento blog je úžasný! Vymyslela si to fakt suprově! Máš k jazykům opravdový vztah, jak můžu říct i z vlastních zkušeností z doučování s Tebou. Jen tak dál, ať se Ti daří! 🙂 (y)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *